Zwiedzanie i pozyskiwanie

W zaciszu własnego domu albo mieszkania często marzymy o dalekich podróżach i zwiedzaniu ciekawych miejsc. Nieobce to jest również naszym pociechom, które przecież widzą w telewizji i na zewnątrz, że świat nie ogranicza się do mamy i taty i ich wspólnych czterech kątów. Wsiąść do pociągu, gra planszowa zbierająca uczestników w podróż po odległych miejscach, może być doskonałą wprawką dla dziecka, jak i też jego opiekunów. 

Umówmy się, nie wszystko wiemy o otaczającym nas świecie, więc i my, dorośli, możemy pogłębić w tym wypadku swoją wiedzę. Nauczyć się czegoś, a grając z dziećmi, a będąc bardziej doświadczonymi, także umiejętnie odpowiedzieć im na pojawiające się, dodatkowe pytania, dotyczące podróży i zasad, jakie turystę powinny obowiązywać. W dzisiejszym świecie jest to niestety konieczne, ponieważ beztroska w podróżach może się źle do turysty zakończyć.
Inną zabawą, jest gra w Splendor. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi w niej o zdobycie sławy, majątku i poważania, a ta karciana gra uczy dodatkowo podstaw ekonomii i kształci w zakresie biznesu. Małe dzieciaczki raczej w nią nie pograją, ale mogą przecież brać udział i wspólnie bawić się oraz cieszyć z sukcesów swych ukochanych dorosłych. Śmiało można i tutaj malca wprowadzać w arkana trudnej sztuki zarządzają swoimi zasobami, a że umysł dziecka jest chłonny i żądny wiedzy, z pewnością coś wartościowego dla siebie zapamięta. No, a poza tym będzie przy nas i czuł się wyróżniony faktem, że dorośli udostępniają mu ich „własną grę”.